Akupunktūra jeb adatu terapija
Cena no 5€ līdz 70€.
Skatīt cenrādi
Kas ir akupunktūra?
Akupunktūra ir sena Ķīnas tradicionālās medicīnas sastāvdaļa ar unikālām iespējām slimību diagnostikā un ārstēšanā. Ķīniešu medicīnai ir atšķirīgs skatījums uz slimību nekā Rietumu medicīnai, jo Austrumu medicīnā veselības uzturēšanā galvenais ir harmoniska enerģijas plūsma organismā.
Akupunktūra ir ļoti tievu adatu precīza ievadīšana cilvēka ķermeņa akupunktūras punktos. To mēdz saukt arī par adatu terapiju.
Adatu terapija uzlabo organisma adaptīvos mehānismus, paaugstina tā pretošanās spējas, stresa uzveikšanas spējas un tādā veidā paātrina atveseļošanās procesu. Tā veicina imūnsistēmas šūnu veidošanos, palielina sāpes remdējošo endorfīnu līmeni, maina izstrādāšanas mehānismu tām ķīmiskajām vielām, kas ietekmē centrālo nervu sistēmu. Akupunktūra muguras sāpju pacientiem ļauj ievērojami samazināt lietojamo pretsāpju medikamentu daudzumu.
Adatu terapija var palīdzēt, ja ir:
Neiroloģiskas slimības, piemēram, galvassāpes un migrēna, bezmiegs, nervu spriedze, insulta sekas, sejas nerva neirīts, trīszaru nerva neiralģija, perifēras neiropātijas, roku tirpšana un reiboņi.
Nervu sistēmas darbības traucējumi, piemēram, trauksme, depresija, nervozitāte, emocionāli traucējumi un veģetatīvā distonija.
Sirds un asinsvadu slimības, piemēram, paaugstināts asinspiediens, slikta mikrocirkulācija, aukstas rokas un pēdas.
Elpošanas sistēmas slimības, piemēram, bronhiālā astma, bronhīts, tonsilīts, alerģiskais rinīts, sinusīts, laringīts, kā arī bieža saaukstēšanās.
Gremošanas sistēmas slimības, piemēram, barības vada spazmas, palielināts kuņģa “skābums”, gastrīts, vēdera pūšanās, resnās zarnas iekaisums, caureja un aizcietējums, hemoroīdi, aknu un žultspūšļa darbības traucējumi.
Uroģenitālās sistēmas slimības, piemēram, cistīts, prostatīts, zema seksuālā vitalitāte, urīna aizture, enurēze un urīnpūšļa disfunkcija.
Ginekoloģiskās slimības, piemēram, premenstruālais sindroms, neregulāras menstruācijas, patoloģiska dzemdes asiņošana vai izdalījumi, hormonāli traucējumi, traucējumi, kas saistīti ar menopauzi, neauglību.
Ādas slimības, piemēram, ekzēma, dermatīts, neirodermīts, herpes zoster, matu izkrišana.
Balsta un kustību sistēmas slimības, piemēram, osteoartrīts, muguras sāpes, plecu un kakla sāpes, "iesaldēti pleci" un "tenisa elkoni", muskuļu krampji.
Sporta traumu sekas.
Smēķēšanas atkarība.
Liekais svars.