Fizikālā terapija
Cena no 6€ līdz 41€.
Skatīt cenrādi
Kas ir fizikālā terapija?
Fizikālā terapija jeb fizikālā medicīna ir medicīnas nozare, kas izmanto dažādus tiešus un mainītus (preforētus) fizikālos faktorus – elektroimpulsus, elektromagnētisko lauku, ultraskaņu, ultraīsviļņus, mikroviļņus, u.c.
Fizikālajā terapijā izmanto nemedikamentozus palaidējstimulus jeb mehānismus, lai slimnieka organismā sāktos miljoniem sanoģenēzes jeb pašizārstēšanās procesu kaskādes, ķēdes reakcijas. Fizikālo terapiju izmanto dažādu slimību ārstēšanai, piemēram, osteohondrozes, locītavu, asinsvadu, elpošanas un gremošanas orgānu slimību ārstēšanai.
Fizikālo faktoru kombinācija ar atbilstošu kustību terapiju lieliski viena otru papildina un dod kumulācijas jeb uzkrāšanas efektu pacienta organismā, lai vielmaiņa normalizētos un sāpes netraucētu.
Fizikālo terapiju rekomendē fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts:
sāpju, tūsku un iekaisumu mazināšanai;
lai sadziedētu brūces un lūzumus;
orgānu funkciju normalizēšanai;
kustību atjaunošanai pēc traumām;
lai pastiprinātu organisma imunitāti,
vielmaiņas uzlabošanai;
lai paātrinātu atveseļošanās processu.
Medicīnas centrā Medfix piedāvātie fizikālās terapijas pakalpojumi:
-
Elektroterapijas - amplipulss, SMS forēze, diadinamoterapija, interfences strāvas
Amplipulsterapijā izmanto modulētu sinusoidālu maiņstrāvu ar mainīgu amplitūdu. Pacientam uzliek vairākus elektrodus ar hidrofilām starplikām, ir vibrācijas sajūta, jūt muskuļu saraušanos. Tā rada elektriskas vibrācijas uz nervu galiem, iedarbojas uz asisnsvadiem un muskuļiem. To izmanto sāpju mazināšanai, balsta un kustību aparāta slimību ārstēšanai.
SMS forēzē izmanto sinusoidāli modulētas strāvas kopā ar medikamentiem, kas dod pretsāpju iedarbību, balstu un kustību aparāta slimību ārstēšanā un traumu seku novēršanai.
Diadinamoterapijā izmanto nemainīgas polaritātes zemfrekvences strāvas impulsveida iedarbību, kuras rezultātā mazinās sāpes, uzlabojas perifērā asinsrite un vielmaiņa. Procedūras laikā pie ķermeņa tiek piestiprināti elektrodi ar hidrofilām starplikām vai elektronovadošu gelu.
Interferences strāvas terapijā, krustojoties divām mainīgas polaritātes vidējas frekvences strāvām, audos tiek radīta jauna vidējas frekvences strāvu maiņstrāva. Terapijas rezultātā mazinās sāpju intensitāte, paplašinās asisnvadi, tiek veicināta tūskas uzsūkšanās, uzlabojas vielmaiņa, ir baktericīds un pretiekaisuma efekts. Pacientam uzliek vairākus elektrodus ar hidrofilām starplikām, ir muskuļu kontracijas, un audu dziļumā jūt vibrācijas.
-
Magnētterapijā tiek izmantots vājš, pulsējošs magnētiskais lauks, kas rada siltuma efektu dziļi audos, tos sasildot. Rezultātā uzlabojas asinsrite, mazinās sāpes, iekaisuma procesi un tūska audos. Pacientam, guļot uz kušetes, ar speciālu iekārtu tiek radīts zemas vai vidējas frekvences magnētiskais lauks tieši tajā vietā, kur nepieciešama ārstēšana. Zemas frekvences magnētiskais lauks mazina tūsku, palīdz uzsūkties hematomām. Augstākas frekvences magnētiskais lauks mazina sāpes. Vienas procedūras ilgums ir 10–40 minūtes.
Terapiju izmanto:
balsta un kustību aparāta slimību ārstēšanai;
pēc traumām, lūzumiem;
asinsspiediena normalizēšanai;
brūču dzīšanas veicināšanai.
Šo terapiju nedrīkst izmantot, ja ir zems asinsspiediens, asiņošana, asinsvadu aneirisma, ir sirds implanti, mirdzaritmija.
-
Lāzerterapijā izmanto zemas jaudas lāzeru, kas strādā infrasarkanajā diapazonā. Speciāls aparāts rada īsus, pulsējošus impulsus, izraisot audos fotomehāniskas viļņveida svārstības, iekļūst dziļi audos un spēj sasniegt jebkurus orgānus. Lāzerterapija uzlabo šūnu vielmaiņu, paplašinās asinsvadi, uzlabojas asinsrite, atslābst muskuļi, un gandrīz uzreiz mazinās sāpes.
Šo terapiju izmanto:
dermatoloģijā;
ginekoloģijā;
internajā medicīnā;
traumatoloģijā, ortopēdijā;
uroloģijā;
otolaringoloģijā;
ķirurģijā;
neiroloģijā;
pediatrijā;
kosmetoloģijā.
Lāzerterapija nerada specifiskas izjūtas, apstrādātajā vietā mazliet var būt siltuma sajūta. Ja ir pazemināts asinsspiediens, var rasties miegainums.
Pareizai un ārsta uzraudzībā lietotai lāzerterapijai nav kontrindikāciju.